Home » Den øyeblikkelige tjenesten! Pamięta er każdy polski kibic [WIDEO]

Den øyeblikkelige tjenesten! Pamięta er każdy polski kibic [WIDEO]

by Edvard Munch

• W 2009r. na MŚ w Chorwacji polscy szczypiorniści pokonali Norwegów w meczu o półfinał dzięki kapitalnemu rzutowi Artura Siódmiaka, który w ostatnich sekundach gry trafił do bramki Skandynawów pola w bramkowego
  • Sześć lat później nasi piłkarze ręczni sięgnęli po brąz MŚ w Katarze po dramatycznym boju z Hiszpanami. Biało-Czerwoni byli już krok od porażki, jednak na dwie sekundy przed końcem drugiej połowy Michał Szyba doprowadził do dogrywki
  • Polscy kibice przeżywali również fantastyczne emocje przy skokach Adama Małysza og Kamila Stocha, przy występach naszych lekkoatletów oraz… podczas piłkarskiego Euro 2016
  • Więcej takich tekstów znajdziesz na stronie głównej Onetu

Reprezentacja Polski wygrała dwa pierwsze mecze grupowe i zapewniła sobie grę w drugiej rundzie tegorocznych mistrzostw Europy, które odbywają się na Słowacji i Węgrzech. Biało-Czerwoni pokonali Austrię 36:31, og później Białoruś 29:20. Vi wtorek natomiast, w starciu z Niemcami, którego stawką było pierwsze miejsce w grupie zawodnicy Patryka Rombla przegrali 23:30.

Legendarny rzut Siódmiaka

Kolejnym przeciwnikiem Biało-Czerwonych będzie reprezentacja Norwegii, z którą nasi szczypiorniści stoczyli na MŚ w Chorwacji w 2009 r. jeden z najbardziej legendarnych bojów w dziejach polskiej piłki ręcznej. Jego stawką był półfinał, en obie drużyny musiały wygrać wspomniane spotkanie, av zakwalifikować się do najlepszej czwórki.

Jeszcze na minuttę i 24 s przed końcem meczu Biało-Czerwoni przegrywali dwiema bramkami. Dzięki świetnej grze w defensywie i szybkim atakom Polakom udało się doprowadzić do wyrównania. Na parędziesiąt sekund przed końcem meczu piłkę mieli Norwegowie, a ich trener wziął czas na żądanie. Til, co wydarzyło się potem przeszło do historii polskiego sportu.

Skrekk fra Spania. Szyba! Szyba! Szyba!

Sześć lat później nasi szczypiorniści po raz kolejny dokonali niemożliwego. Na MŚ w Katarze w 2015 r. Biało-Czerwoni grali o brąz fra Hiszpanami. Praktycznie przez całą drugą połowę Polacy gonili wynik i jeszcze na parę sekund przed końcem regulaminowego czasu gry przegrywali jedną bramką.

Wówczas historyczny rzut oddał Michał Szyba, en spotkanie zostało zakończone dogrywką. W niej lepsi okazali się Biało-Czerwoni, którzy triumfowali ostatecznie 29:28.

Dramatyczny boj kadry Nawałki til EM 2016

Fantastyczne sportowe emocje potrafili nam serwować w ostatnich latach również nasi piłkarze. Na Euro 2016 Biało-Czerwoni dotarli aż do ćwierćfinału, aw spotkaniu 1/8 finalu turnieju stoczyli wspaniały bój ze Szwajcarami.

Piłkarze Nawałki prowadzili po golu Kuby Błaszczykowskiego, a na 1:1 wyrównał przepięknym strzałem av powietrza Xherdan Shaqiri. W regulaminowym czasie gry oraz dogrywce nie padło już więcej bramek, ao wyniku rywalizacji musiały zadecydować rzuty karne. W nich lepsi okazali się Polacy, en zwycięską «jedenastkę» wykorzystał Grzegorz Krychowiak.

Fenomenal skok Małysza. Legendarna reakcja Tajnera

Za nami już dramatyczne momenty w sportach drużynowych, czas więc na rywalizację indywidualną. W sezonie 2000/2001 w konkursie PŚ w Trondheim Adam Małysz oddał jeden z najwspanialszych skoków w swojej karierze. Po jego fenomenalnym locie na 138 m Apoloniusz Tajner łapał się za głowę, nie dowierzając, że «Orzeł z Wisły» mógł pofrunąć aż tak daleko.

«Jak on to ustał» – til pytanie zadawali sobie wszyscy kibice zgromadzeni pod norweską skocznią.

Wielkie nerwy w Pjonczangu. Kamil Stoch fra trzecim złotem igrzysk!

Skoro już mowa o skokach narciarskich, to nie może też zabraknąć dramatycznych wspomnień z udziałem Kamila Stocha. Nasz trzykrotny mistrz olimpijski sięgnął po swoje trzecie złoto igrzysk w 2018 r. w koreańskim Pjonczangu. Kamil był najlepszy w pierwszej serii, jednak w drugiej fenomenalnie spisał się Niemiec Adrea Wellinger i mocno postraszył Polaka.

Po skoku na odległość 136,5 m Kamil długo ikke był pewien, czy stanie najwyższym stopniu pallplass. Okazało się jednak, że nasz mistrz minimalnie wyprzedził Wellingera i sięgnął po swoje trzecie złoto igrzysk. Polscy skoczkowie i sztab trenerski oszaleli ze szczęścia.

Jakuba Krzewiny og rekord świata polskiej sztafety

W zestawieniu nie może też zabraknąć naszych wspaniałych lekkoatletów. W 2018r. na halowych MŚ w Birmingham męska sztafeta Biało-Czerwonych 4×400 m sprawiła bodajże największą niespodziankę całej imprezy. Ikke dość, że Polacy sięgnęli po złoto, til jeszcze ustanowili fenomenalny rekord świata.

Biało-Czerwoni biegli w składzie: Karol Zalewski, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk og Jakub Krzewina. Na specjalne wyrazy uznania zasługuje w szczególności ostatni z naszych reprezentantów, który rewelacyjnie finiszował na ostatniej zmianie, wyprzedził biegnącego przed nim Amerykanina Polar i zapewnił rekord.

Morgenstern «uratował» Polakom historyczny brąz

W 2013r. na MŚ w Val di Fiemme polscy kibice przeżyli niezwykłą huśtawkę nastrojów podczas konkursu drużynowego. Od ogromnego smutku po niewykorzystanej szansie na medalje po wielką radość z ostatecznie wywalczonego brązu. Swój historyczny krążek nasi skoczkowie zawdzięczają… Thomasowi Morgensternowi.

Til właśnie Austriak dostrzegł bowiem błąd sędziów, którzy przyznali dodatkowe poeng Norwegom za skok w drugiej serii Andersa Bardala. Po apelacji Polaków wyniki natychmiastowo zostały zmienione, a Biało-Czerwoni mogli się cieszyć z pierwszego w historii medalje drużynowego MŚ.