Home » Ikke gjør det! Prowadzili czterema golami w kocwce. Przegrali mecz i awans! [WIDEO]

by Edvard Munch

Reprezentacja Polski nie pomogła skandynawskim drużynom. Gdyby biało-czerwoni pokonali Hiszpanię, to wtedy z awansu do półfinału cieszyliby się Norwegowie i Szwedzi, bez względu na wynik ich ostatniego bezpośredniego meczu.

Nasz człowiek med Barcelona og PSG. Syprzak: Zostałem rzucony na głęboką wodę

Polak najlepszym strzelcem mistrzostw Europy! Ale skuteczność rywala oszałamia

Fatalna końcówka Norwegów

Polacy po pasjonującej walce i bardzo dobrej grze przegrali jednak tylko 27:28. W lepszej sytuacji przed meczem Norge – Szwecja byli ci pierwsi, bo im wystarczał remis (mieli lepszy bilans bramkowy). Szwedzi musieli wygrać.

W pierwszej połowie dominowali ci pierwsi, którzy prowadzili już sześcioma bramkami. W końcówce meczu Norwegowie przegrali na własne yczenie. Jeszcze w 55. minutia po trafieniu Sandera Sagosena prowadzili bowiem aż 23:19. Do końca meczu jednak nie zdobyli gola, a stracili aż pięć.

15 sekunder przed końcem prawoskrzydłowy Valter Chrintz zdobył gola na 24:23 dla Szwecji. Norwegowie mieli jednak ostatnią akcję na remis i awans do półfinału. Sagosen sześć sekund przed syreną rzucił jednak obok bramki.

W efekcie Szwecja dołączyła do Hiszpanii i Danii i zagra w strefie medalowej. O ostatnie wolne miejsce rywalizują Francja i Island. Ostatnie mecze fazy groupwej odbędą się w środę. Wtedy Czarnogóra zmierzy się z Icelandią (godz. 15.30), Holandia z Chorwacją (godz. 18) og Dania z Francją (godz. 20.30).

Szwecja – Norge 24:23 (9:14)

Szwecja: Johannesson, Thulin-Chrintz 6, Gottfridsson 4, Bergendahl 3, Wanne 3, Sandell 2, Carlsbogard 2, Lagergren 2, Darj 2, Ekberg, Johansson, Mellegard, Wallinius.

Norge: Saeveraas 1, Bergerud – Reinkind 6, Sagosen 4, Gullerud 4, O’Sullivan 4, Barthold 2, Overjordet 1, Solstad 1, Toft, Tonnesen, Bjornsen, Gulliksen, Blonz.

Bratysława, 25.01.2022.  Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej.  Mecz Polska - Hiszpania 27:28Największe polskie objawienie mistrzostw Europy. «Jestem pod wrażeniem»